Obec Lošany

INFORMACE OBČANŮM

PŘIPOJENÍ KANALIZAČNÍCH PŘÍPOJEK NA OBECNÍ KANALIZACI

Vážení občané,

Jsme ve fázi, kdy je technicky možné připojování kanalizačních přípojek jednotlivých nemovitostí na nově vybudovanou čistírnu odpadních vod (ČOV).

Provozovatelem místní splaškové kanalizace bude obec Lošany. Každý občan je povinen napojit se na dokončenou splaškovou kanalizaci, pokud je to technicky možné, a to v souladu se zákonem 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích, v platném znění (§ 3, odst. 8).

Termín nejpozdějšího připojení pro obec Lošany a Lošánky je stanoven

do 30.6.2022

Kanalizační přípojky:

1. Pro každý napojovaný objekt byl zpracováván projekt celé kanalizační přípojky. Kanalizační přípojka je dle stavebního zákona stavbou a podléhá vydání územního souhlasu (územnímu rozhodnutí) – toto máte splněno. Kdo si dosud projekt nevyzvedl, nechť tak učiní na obecním úřadě Lošany po zaplacení projektu (již avizováno).

2. Pokládku potrubí na vašich pozemcích (domovní část kanalizační přípojky) může podle projektové dokumentace realizovat jakákoliv odborná firma. Výkop rýhy pro přípojku si majitel napojované nemovitosti může provést i svépomocí.
  3. Na každé kanalizační přípojce musí být dle projektové dokumentace umístěna revizní šachta (na domovní části kanalizační přípojky).
  4. Nově budovaná kanalizace je výhradně splašková, NESMĚJÍ do ní být napojeny svody dešťových vod! Stejně tak NESMÍ být napojení přes stávající septik přepadem! Mělo by to NEGATIVNÍ dopad na provoz ČOV.
  5. Po realizaci výkopu a instalaci kanalizačního potrubí (před záhozem) je nutné kontaktovat zástupce obce (již bylo avizováno):                                                                                                                                                                                                              Volat na tel. čísla:

724 392 059 – Mgr. Jan Šrámek (starosta)

607 074 424 – Iveta Peukerová (místostarostka)

Uvedení zástupci obce provedou fotodokumentaci, zkontrolují, že realizace přípojky vyhovuje platným normám, odvádí se pouze splaškové svody a odsouhlasí provedení přípojky – poté může být proveden zásyp.

Jak postupovat při podání žádosti o připojení své nemovitosti na splaškovou kanalizaci

1. Majitel připojované nemovitosti dodá na OÚ Lošany Podklad pro uzavření smlouvy na odvádění a šistění odpadních vod (formulář je možné stáhnout zde nebo v příloze k této informaci, vyplněnž  lze zasat i emailem), který bude sloužit pro přípravu Smlouvy o odvádění a čištění odpadních vod.
  1. Bezprostředně po napojení na kanalizační řád obce si se zástupcem provozovatele kanalizace (starosta obce Mgr. Jan Šrámek – tel. 724 392 059) dohodnete termín sepsání Smlouvy o odvádění a čištění odpadních vod. K sepsání smlouvy bude potřeba občanský průkaz.

Při podpisu smlouvy Vám bude zároveň předložena Darovací smlouva na podporu obecní infrastruktury. Zastupitelstvo obce se usneslo o nezbytnosti finanční spoluúčasti majitelů připojovaných nemovitostí v obci takto:

Příspěvek (finanční dar) majitelů na výstavbu obecní kanalizace a ČOV byl stanoven ve výši 15.000 Kč. Majitelům bytů v bytových domech byla částka snížena na 10.000 Kč za bytovou jednotku. Příspěvek bude vybírán od majitele každé připojované nemovitosti.

Finanční příspěvek je možné zaslat bankovním převodem na účet obce, č. ú. 11628151/0100 (do poznámky uveďte: KANALIZACE, příjmení, obec, č.p.).

Finanční příspěvek je nutné uhradit nejpozději do 30.9.2022, kdy vejde v platnost Obecně závazná vyhláška o místním poplatku za zhodnocení stavebního pozemku možností jeho připojení na stavbu vodovodu nebo kanalizace. Částka za 1 m2 zhodnoceného pozemku bude stanovena znaleckým posudkem.

Majitelé, kteří přispějí finanční částkou na podporu obecní infrastruktury, budou od povinnosti poplatku za zhodnocení stavebních pozemků ZPROŠTĚNI.

1. Termín, od kdy bude účtováno stočné a v jaké výši, bude stanoven během zkušebního provozu v 2. pololetí roku 2022 dle skutečných nákladů na provoz.

JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO VYČERPÁVAT OBSAH STARÝCH SEPTIKŮ DO SPLAŠKOVÉ KANALIZACE! Do ČOV nesmějí být vypuštěny letité kaly, neboť by poškodily provoz a ovlivnily sledované limity. Obec zprostředkuje firmu na odčerpání starých septiku za zvýhodněné ceny, informace o termínu bude zveřejněna.

Děkujeme za Vaši trpělivost a vstřícnost           Mgr. Jan Šrámek, starosta obce

Podklad pro uzavření smlouvy o odvádění a čištění odpadních vod.docx

Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 25,01 kB
Datum vložení: 27. 4. 2022 13:51
Datum poslední aktualizace: 2. 4. 2024 21:55

Obecní úřad

ČEZ odstávky

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, úterý 23. 4. 2024
jasno 10 °C 0 °C