Obec Lošany
obecLošany

Informace + Přihláška připojení k vodovodu

Informace k vodovodním přípojkám, prosíme odevzdejte na OÚ Lošany, možno zaslat e-mailem.

INFORMACE OBČANŮM

Připojení na obecní vodovod – vodoměrné šachty

Vážení spoluobčané,

v měsíci březnu jsme zahájili výstavbu obecního vodovodu a souběžně bude započato budování vodovodních přípojek k jednotlivým nemovitostem.

U fotbalového hřiště jsme zhotovili vlastní vrt s dostatečnou kapacitou pitné vody pro celou obec. Stejně jako v případě kanalizace plánujeme provozování ze strany obce tak, aby výše vodného nebyla závislá na žádném jiném subjektu a cena vody byla v nejnižší možné výši. Napojení na obecní vodovod není povinné, avšak předpokládáme, že kdo projevil v minulosti zájem a nechal si vypracovat projektovou dokumentaci kanalizační a vodovodní přípojky, provede dokončení díla napojením k vodovodní síti.

Podmínky pro napojení na vodovodní přípojku - vodoměrná šachta:

Pro každý napojovaný objekt byla zpracovávána projektová dokumentace včetně vydání územního souhlasu (územní rozhodnutí) – toto máte splněno. Kdo si dosud projekt nevyzvedl, nechť tak učiní na obecním úřadě Lošany (převážná většina již má projekt uhrazen a vyzvednut).

Platnost územního rozhodnutí na vodovodní přípojky je do 10.1.2024.

Pokud plánujete připojení k obecnímu vodovodu, je potřeba v tomto termínu (10.1.2024) zrealizovat:

A) v souladu s projektovou dokumentací instalaci vodoměrné šachty s napojením na veřejnou část,

B) uhradit příspěvek na podporu obecní infrastruktury 5.000 Kč a

C) uzavřít s obcí smlouvu na dodávku vody.

Teprve po splnění těchto podmínek Vám bude instalován vodoměr a bude umožněn odběr pitné vody.

Přílohou této informace je Závazná přihláška ke zřízení vodovodní přípojky (možno stáhnout kliknutím na název nebo v zápatí této informace), kde máte možnost vyjádřit se, zda a jakým způsobem provedete napojení a instalaci vodoměrné šachty.

Obec stanovila 3 možnosti instalace vodoměrné šachty:

1.   Byla zajištěna možnost montáže vodoměrné šachty „na klíč“ ze strany odborné firmy. Realizace bude prováděna v průběhu roku 2022. Cena za vybudování vodoměrné šachty a připojení včetně odvozu zbylé zeminy bude 20.000 Kč + 5.000 Kč příspěvek na podporu obecní infrastruktury. Celková cena za přípojku tak bude 25.000 Kč. Bude instalována vodoměrná šachta HUTIRA Modulo 1.

Výhody této šachty jsou: kompletní řešení včetně armatur, minimální výkop bez nutnosti betonáže, garance odolnosti proti mrazu, šachtu není třeba dodatečně zateplovat. Při nutnosti uzavření vody, výměny a odečtu vodoměru není třeba do šachty vstupovat (vše je přístupné z terénu).

2.   Instalace vodoměrné šachty svépomocí s dokladem o vodovodním zapojení odborně způsobilou firmou a doložením písemného Prohlášení o shodě (k vodoměrné šachtě). Smlouva o odběru vody a instalace vodoměru bude provedena až po doložení výše uvedených dokladů a uhrazení příspěvku na podporu obecní infrastruktury ve výši 5.000 Kč. Výstavbu šachty je třeba provést v termínu platnosti územního rozhodnutí do 10.1.2024.

3.   V případě, že vlastník nemovitosti nebude mít zájem se v době platnosti územního rozhodnutí připojit k vodovodu nebo nedoručí „Závaznou přihlášku ke zřízení nové vodovodní přípojky“ na obecní úřad Lošany do 26.4.2022 bude vodovodní přípojka zakončena záslepkou na hranici pozemku v nezámrzné hloubce v souladu s projektovou dokumentací.

Upozornění: V případě dodatečné výstavby vodoměrné šachty po uplynutí doby platnosti územního rozhodnutí (10.1.2024) bude k uzavření smlouvy o odběru pitné vody požadován nový platný územní souhlas, doklad o vodovodním zapojení šachty odborně způsobilou firmou s doložením písemného Prohlášení o shodě (k vodoměrné šachtě). Poplatek za zřízení nového odběrného místa byl pro nové připojení od 1.1.2024 stanoven ve výši 10.000 Kč.

Administrativní postup po vybudování vodoměrné šachty

Jakmile budete mít dokončenou vodovodní přípojku s vodoměrnou šachtou a uhrazen příspěvek na podporu obecní infrastruktury ve výši 5.000 Kč, dohodnete si se zástupcem obce (místostarosta Šrámek – tel. 775 921 626) termín sepsání Smlouvy na dodávku pitné vody a smlouvy na podporu obecní infrastruktury.

Poplatek na podporu obecní infrastruktury musí být uhrazen nejpozději v den podpisu smlouvy o dodávce pitné vody. Poté bude následovat montáž vodoměrubude otevřen hlavní přívod vody do Vaší vodovodní přípojky.

Finanční příspěvek prosím hraďte bankovním převodem na účet obce č. ú. 11628151/0100 (do poznámky uveďte: VODOVOD, příjmení, obec, č.p.).

Miroslav JELÍNEK

starosta obce

Závazná přihláška ke zřízení nové vodovodní přípojky.docx

Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 15,46 kB
Datum vložení: 20. 4. 2022 19:56
Datum poslední aktualizace: 27. 4. 2022 14:36

ČEZ odstávky

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, pátek 29. 3. 2024
jasno 16 °C 5 °C